Ismét túl vagyunk egy ügyeletes hétvégén, és ismét vasárnap 18 óra előtt lett Anne-nak esete, így megint nem voltam floorballozni, pedig már elkezdtem öltözni is... Nem erre fogom, hogy semmit nem mozgok hetek óta (csak a 2 km oda és 2 vissza a bölcsibe heti háromszor), de már megfordult a fejemben, hogy hétközbeni edzés lehetőséget is keresni kellene.
Szombaton sweetie day volt, de nem nagyon volt itthon édesség, így Miska 5 percenként ment és feltúrt minden fiókot és polcot. Előkerült a gifu, amiből egyet megkóstoltam, én nem javasolom senkinek... Így fest:
Ők ezt nagyon szeretik, estére el is fogyott, én kicsit rosszul voltam tőle. Anne magyarázott valamit, hogy mi a gifu jelentése, vagyis inkább a sisu szóé, mert hogy ez ilyen nagyon régi írásmód, szóval a képen a sisu szó látható :) Ami azt jelenti, lélek, szív, bátorság, állhatatosság. További finn édességek itt. De majd én is viszek kóstolót nyáron.
Megkezdődött a rájátszás az itteni férfi és női salibandy (floorball) liiga-ban, a férfi meccseken a 4 negyeddöntőből kettőn 1-1 a párharcok állása, szóval izgi. Bogi csapata az OLS hasít, ők a nőiben 2-0-ra mennek, és remélhetőleg húsvétkor Tamperébe jönnek játszani és tudunk találkozni :)
Még egy érdekesség, az euro pénzérmék. Én szeretem őket nézegetni, de engem elég sok minden érdekel, ha benneteket nem, bocs :) Itt a wiki oldal, magyarul. Az "írásoldal" (1 és 2 euro, valamint a 1, 2, 5, 10, 20 és 50 centesek) minden országban egységes, és egy belga férfi tervezte (Luc Luycx).
"A fejoldal kialakítása országonként eltérő, így ez alapján azonosítható az előállító állam (ezért a fejoldalt hívják „nemzeti oldalnak” is); 2007 elején összesen 16 ország 19 (a verdejeles különbségekkel együtt 25) érmesorozata, azaz – az emlékérméket nem számítva – 144 különböző érme van forgalomban.
A fejoldalon mindig szerepel a tizenkét csillag, egy keltezési dátum és egy szimbolikus ábra vagy portré; a görög érméken feltüntetik továbbá a pénznem nevét görög betűkkel. A dátumozás rendszerint a forgalomba hozatal évére utal, de a belga, finn, francia, holland és spanyol fémpénzekre – a helyi hagyományoknak megfelelően – a készítés éve kerül. Így a legkorábbi keltezésű közforgalmú euróérme 1999-es."
A finn cent érméken egységesen egy oroszlán van, egészen pontosan Finnország címeréről a kivont kardú, koronázott oroszlán. Az egy euroson repülő hattyú, a kettesen egy hamvas szeder. Az én pénztárcámban most a finn centek mellett, egy belga 2 euros, egy finn egy euros, és egy francia 10 centes van :) Képek itt, szerintem nagyon érdekes (rá is lehet nagyítani).
Utolsó kommentek